Натпревар со традиција (09.04.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на шведската Супертетан лига се сретнуваат екипите на Хелсингборг и Браге.

Хелсинборг е на 7-та позиција и досега имаат собрано 3 бода од еден изигран натпревар.

Браге е на 8-та позиција и имаат ист идентичен учинок како и нивниот денешен противник.

Во последните четири меѓусебни натпревари овие два тима имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*