Натпревар со драстичен пад на коефициентот (09.04.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Челтенхем и Карлисл. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период запишаа ист таков идентичен учинок.

Челтенхем – Карлисл – 1 @ 1.62

Почетната вредност за победа на Челтенхем беше 2.20, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 1.62 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*