Тикет на денот (вторник, 12.03.20240

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните три дена ќе заврши 1/8 финалето од трите европски купови и после овој викенд следува пауза на клупскиот фудбал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барселона – Наполи – ГГ @ 1.71 во Mozzart

Осимен се врати во последен момент за Наполи и тоа им дава дополнителна надеж. Наполитанците одамна се опростија од Скудето, а и пласманот во ЛШ изгледа нереален. Наполитанците на овој натпревар влегуваат без предност, но тоа не значи дека немаат шанси. Барса не е тоа што беше, но во Италија изигра солидно и е благ фаворит во реванш натпреварот. Во минатото коло со минимален резултат победија против Мајорка на домашен терен, а Чави може да се радува на фактот дека неговите играчи се без примен гол на последните три дуели. Овде ние очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.71 во Mozzart.

Сарбрикен – Менхенгладбах – ГГ3+ @ 2.14 во 22Bet

Пред нешто повеќе од месец дена требаше да се изигра овој натпревар во рамките на ¼ финалето од германскиот куп. Меѓутоа, тогаш теренот во Сарбрикен беше поплавен и натпреварот беше одложен. Ќе се игра денес, а веќе трите полуфиналисти се познати. Менхенгладбах во минатото коло ремизираше на домашен терен против Келн, а мора да нагласиме дека одамна се без мотив во Бундеслигата. Сарбрикен е третолигаш и оваа сезона се далеку од врвот на табелата, но направија сензација во купот и го елиминираа Баерн Минхен. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 2.14 во 22Bet.

Дерби – Ридинг – 1&2+ @ 1.97 во Bet365

Пред нас е уште едно вонредно коло во англиската Лига 1, а до крајот на сезоната останаа уште 9 кола. Дерби моментално е на второто место и ќе дадат се од себе за да останат тука до крајот на сезона и да обезбедат директен пласман во Чемпионшип. Ридинг пак ни доаѓа од долниот дел на табелата и воглавно за нив приоритет е опстанокот во Лига 1. Во првиот дел од сезоната, Ридинг славеше со минимален резултат, а овој пат очекуваме Дерби да се „одмазди“ за тоа. Наш предлог е 1&2+ со квота 1.97 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*