Тикет на денот (недела, 25.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден фантастичен ден е пред нас со огромна понуда, па очекуваме дека правилно ќе го искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСЖ – Рен – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Денес во француската Лига 1 се сретнуваат две екипи кои бележат добри резултати во домашното првенство. ПСЖ конечно ја презеде лидерската позиција и стекна одлична предност во однос на останатите екипи. Рен пак заврши со Лига Европа, но во Франција нема кикс уште од 17 декември минатата година. Овде и покрај фактот што ПСЖ е фаворит и има поквалитетен тим, ние се одлучивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Реал Мадрид – Севиља – 3+ @ 1.55 во 22Bet

Реал Мадрид заврши голема работа во Лигата на шампионите и го победи Лајпциг на гости со минимален резултат од 1-0, а потоа направија неочекуван кикс и ремизираа на гостувањето кај Рајо Валекано. Сепак најважно е тоа што нивниот пласман не е воопшто загрозен и се уште имаат одлична предност на лидерското место. Севиља пак игра катастрофално и тоа се докажува со моменталната позиција на табелата каде што се поблиску до елиминација отколку до Европа. Како и да е, голови на овој натпревар очекуваме многу, а коефициентот за 3+ изнесува 1.55 во 22Bet.

Каљари – Наполи – 2 @ 1.91 во 20Bet

Каљари е дефинитивно во криза и тоа го покажуваат резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим зеде само еден бод и сето тоа придонесе за да се симнат на претпоследната позиција, а како што стојат работите, овој тим до самиот крај ќе се бори за опстанок во елитата. Наполи е далеку од препознатливата форма, па и тие се надвор од зоната за Европа и не можат да бидат никако задоволни со досегашниот учинок. Сепак веруваме дека ќе ја искористат лошата форма на Каљари и дека ќе земат три бода. Типуваме 2 со квота 1.91 во 20Bet.

Борусија Дортмунд – Хофенхајм – 1 @ 1.50 во Bet365

Борусија Дортмунд оваа година е надвор од „игра“ за титулата во германската Бундеслига. Тие имаат солиден заостаток зад екипата на Леверкузен и најверојатно ќе мора да се задоволат само за со пласман во Лигата на шампиони. Хофенхајм патува на Сигнал Идуна Парк со доста лошо расположение, а во последните пет натпревари остварија две победи и три реми, а не очекуваме дека нешто подобро ќе ги снајде и на овој дуел. Предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.55

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*