Натпревар со традиција (21.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на италијанската Серија Ц – група А се сретнуваат екипите на Про Сесто и Алесандриа.

Про Сесто е на 19-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 10 реми и 13 порази.

Алесандриа е на 20-та позиција со 14 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 17 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно 3 пати и на сите тие натпревари се постигнуваат мал број погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.44 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*