Натпревар со традиција (19.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Атлетик Билбао и Жирона.

Атлетик Билбао е на 5-та позиција со вкупно 46 бода и учинок од 13 победи, 7 реми и 4 порази.

Жирона е на 2-то место со 56 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 5 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат со голови, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*