Тикет на денот (вторник, 13.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се враќа Лигата на шампиони. Првите два натпреварите од 1/8 финалето ќе се играат вечер, а на програмата се и вонредните кола во сите англиските ниски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лајпциг – Реал Мадрид – 2 @ 2.20 во Mozzart

Кога беше објавен жребот, да бидеме искрени од овој натпревар очекувавме многу. Меѓутоа, во меѓувреме, Лајпциг излезе од форма, додека Мадриѓаните играат многу добро. Биковите изиграа реми во саботата против Аугсбург, додека Реал играше дерби натпревар со најголемиот конкурент во Ла Лига, Жирона и победи со резултат 4-0 на Бернабеу. Во групната фаза Реал немаше проблеми и ги победи сите шест натпревари, а Лајпциг заврши на второто место зад Манчестер Сити. Наш предлог е 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Свонси – Лидс – 2&2+ @ 1.75 во 22Bet

Дефинитивно ќе имаме интересен финиш во англискиот Чемпионшип, а најголема битка ќе се води за втората позиција која исто така носи директен пласман во Премиер лига. Лестер е неприкосновен на врвот додека за втората „карта“ се борат Саутемптон, Лидс и Ипсвич. Лидс игра одлично и зад себе имаат шест врзани победи во првенството, а последен пат беа поразени во минатата година на 29-ти декември. Свонси од друга страна е на 16-то место и не веруваме дека ќе имаат проблем со опстанокот, но од баражот дефинитивно нема да има ништо. Ние овде типуваме 2&2+ со квота 1.75 во 22Bet.

Панетоликос – Арис – Х2&0-2 гола @ 2.10 во Bet365

Пласманот на домашната екипа во ½ финалето од грчкиот куп е големо изненадување. Досега имаат доста среќа во жребот, а во ¼ финалето го елиминираа тимот на ОФИ од Крит, па благодарение на тоа Панетоликос стигна толку далеку. Арис пред скоро месец му нанесе доста тежок пораз на овој тим, па искрено овде не сме толку сигурни дека ќе гледаме реприза на тој натпревар. Ние се одлучивме да типуваме комбиниран тип двојна шанса и голови, поточно Х2&0-2 гола со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.09

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*