Натпревар со традиција (12.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Фарул Констанца и Динамо Букурешт.

Фарул Констанца е на 5-та позиција со 37 бода и учинок од 10 победи, 7 реми и 7 порази.

Динамо Букурешт е на 16-та последна позиција со 16  бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели, екипата на Фарул Констанца постигнува по најмалку два гола, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

Т12+ @ 1.61 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*