Натпревар со традиција (10.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на ПСЖ и Лил.

ПСЖ е на лидерската позиција со 47 бода и учинок од 14 победи, 5 реми и 1 пораз.

Лил е на 4-то место и досега имаат освоено 35 бода преку 9 победи, 8 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари меѓусебе играат отворено и со голови, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*