Натпревар со традиција (02.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на ОФБ Купот од Австрија се сретнуваат екипите на ЛАСК и Салзбург.

ЛАСК во последните пет натпревари запиша три победи и два порази.

Салзбург во истиот временски период оствари две победи, едно реми и два порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.88 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*