Натпревар со традиција (01.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Стоук и Ипсвич.

Стоук се наоѓа на втората половина на табелата и досега не бележат воопшто импресивни резултати, додека Ипсвич е со големи амбиции за преселба во повисок ранг, но големо е прашњето колку ќе успеат во тоа.

Во последните седум меѓусебни дуели, овие две екипи имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.99 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*