Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот ЕФЛ Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Евертон и Фулам. Домаќините во последните пет натпревари имаат четири победи и еден пораз, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи и два порази.

Евертон – Фулам – 1 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Евертон беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*