ТИП НА ДЕНОТ (12.12.2023, 21:00) МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – БАЕРН МИНХЕН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, а вп фокусот секако ќе бидат натпреварите од последното коло во Лигата на шампиони.

Ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен. Домаќините се пред императив победа, додека за гостите овој меч нема резултатско значење.

Манчестер Јунајтед во многу тешка ситуација

Манчестер Јунајтед минатата сезона конечно избори пласман во Топ 4 и се врати во Лигата на шампиони, па оваа сезона се очекуваше исчекор на „црвените ѓаволи“. Меѓутоа, тимот не ги оправдува очекувањата до сега како во Премиер лигата, така и во Лигата на шампиони. Моментално се наоѓа на последото место на табелата со само четири освоени бода во првите пет кола. „Црвените ѓаволи“ само се виновни што дојдоа во ваква ситуација бидејќи на последните два меча испуштија два гола предност и освоија само еден бод против Копенхаген и Галатсарај. Сега се наоѓаат пред императив победа, а за да одат во следната фаза ќе мора да се надеваат и на добар резултат на другиот меч. Работите не зависат од нив, но едноставно мора да победат за да се надеваат.

Баерн Минхен оди според планот

Баерн Минхен и оваа сезона е еден од фаворитите за трофејот во најелитното натпреварување. Поради тоа и не се очекуваше да има проблеми во групата и се оди според планот на Баварците. Моментално се наоѓаат на првото место и веќе го загарантираа пласманот во осминафиналето. На пет натпревари остварија четири победи и едно реми, но на последниот меч против Ајнтрахт во Бундеслигата доживеаа вистински дебакл. За нив овој меч нема резултатско значење, но секој меч во Лигата на шампиони носи заработка. Јасно е дека Баварците нема да се опуштат, а самото гостување на „Олд Трафорд“ носи екстра мотив.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел со многу возбудувања. Двата тима играат напаѓачки фудбал, па веруваме дека ќе има голови на двете страни.

ТИП:

Манчестер Јунајтед – Баерн Минхен –ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*