Тикет на денот (вторник, 12.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните два дена ќе заврши групната фаза од Лигата на шампиони, а со најдобрите тимови од Европа ќе продолжиме да се дружиме во пролетта наредната година. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Унион Берлин – Реал Мадрид – ГГ3+ @ 1.90 во Mozzart

Проблемите за Унион Берлин делува како да започнаа после натпреварот во Мадрид каде што изгубија со голот во судиското продолжение. Тие имаа два порази и пред тоа, но после врзаа 12 последователни неуспеси и на крајот се разделија и со својот тренер. Промената донесе нешто подобра атмосфера и во саботата победија против Менхнегладбах. Во случај на победа над Реал можат да стигнат и до третата позиција, но Брага треба да изгуби во Наполи. Реал е сигурно прв во групата, па можеби Анчелот ќе тактизира со составот и ќе одмори некои првотимци. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Салзбург – Бенфика – Х2&0-3 @ 2.17 во 22Bet

Салзбург најдобриот натпревар оваа есен го изигра баш во Лисабон во првото коло кога победија против Бенфика со резултат 2-0 и тоа им е единствен триумф во овие пет рунди, а во преостанатите четири натпревари зедоа само уште еден бод. Таквиот учинок е доволен за да бидат само на третото место и да го продолжат натпреварувањето во Лига Европа. Гостите пак играат доста слабо, а шанса добија благодарение на ремито против Интер во последното коло каде што имаа три гола предност и за жал не успеаа да ја сочуваат. Наш предлог тип за овој натпревар е Х2&0-3 гола со квота 2.17 во 22Bet.

Сандерленд – Лидс – 2&2+ @ 2.42 во Bet365

Во претходните 11 кола Лидс изгуби само еднаш и еднаш ремизираше, додека на сите останати натпревари запишаа победа, па со тоа докажаа дека се максимално сериозни во намерата да се вратат во Премиер лига. Во саботата донесоа бодови од тешко гостување и славеа во Блекбурн против Роверс со 2-0. Сандерленд од друга страна е на високото шесто место и до крајот на сезоната ќе дадат се од себе за да обезбедат позиција која води во плеј оф. Ние овде покрај победа за гостите очекуваме и најмалку два погодоци, а коефициентот за 2&2+ беше 2.42 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*