Натпревар со традиција (08.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте Дивизија се сретнуваат екипите на Де Графшап и Камбур.

Де Графшап е на 5-та позиција со вкупно 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 5 порази.

Камбур е на 6-то место со 28 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*