Тикет на денот (понеделник, 27.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме доволно натпревари за да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Фулам – Вулверхемптон – ГГ3+ @ 2.50 во Mozzart

Последниот натпревар од 13-то коло на англиската Премиер лига се игра помеѓу Фулам и Вулверхемптон. Фулам замина на пауза после серија од четири натпревари без победа и се спуштија на табелата блиску до опасната зона. Вулвс од друга страна игра солидно и се наоѓа на средината на табелата, а на овој натпревар влегуваат со добро расположение бидејќи запишаа победа во последниот натпревар против Тотенхем. Ние овде очекуваме ефикасен натпревари и решивме да типуваме ГГ3+ со квота 2.50 во Mozzart.

Болоња – Торино – 1Х&0-2 @ 1.95 во 22Bet

На домашен терен екипата на Болоња игра одлично. Изгубија само во првиот натпревар против Милан, ремизираа со Наполи, а сега се во серија од четири победи сметајќи ја и таа во купот над Верона. Торино во претходните три кола зеде седум бода и победи против Лече и Сасуоло, а ремизираа со Монца. Дуелите на овие два ривали обично се неизвесни со мал број погодоци, па затоа ние се одлучивме да типуваме комбинација на двојна шанса и голови. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 1.95 во 22Bet.

Силкеборг – Митиланд – Т22+ @ 2.20 во Bet365

Гостите се во фантастична форма и имаат шанса зимската пауза да ја дочекаат на врвот на табелата. Заостатокот зад лидерот е само три бода, па еве им шанса овој пат да се изедначат. Митиланд е во серија од девет натпревари без пораз и воглавно тоа беа триумфи, а ги имаат и четири во низа. Силкеборг исто така имаше супер старт, но некако потфрли во последно време, па сега веруваме дека гостите ќе ја искористат кризата и ќе постигнат најмалку два погодоци на овој натпревар. Наш предлог е Т22+ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*