Тикет на денот (петок, 10.11.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште овој викенд е со максимална понуда, па потоа имаме пауза за квалификациите за ЕУРО. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Менхенгладбах – Волфсбург – ГГ4+ @ 2.40 во Mozzart

Ако барате натпревар за да типувате на голови, тогаш тоа е воведниот дуел од 11-то коло на германската Бундеслига. Во него се сретнуваат Менхенгладбах и Волфсбург, а двата тима играат на гол повеќе. Во минатото коло Борусија на неверојатен начин остана без победа во Фрајбург и покрај тоа што водеа со резултат 3-1. Волфсбург од друга страна во минатото коло ремизираше со Вердер, па некаде ќе мора да се обидат да ги надоместат тие изгубени два бода. Наш предлог за овој натпревар е ГГ4+ со квота 2.40 во Mozzart.

Билбао – Селта – 1&2+ @ 1.98 во 22Bet

Баскијците играат сосема необична сезона за нив. Воглавно постигнуваат многу погодоци, но исто така и примаат, па може да се каже дека сегашното 5-то место е сосема адекватно за нивните резултати. Ќе се борат за пласман во ЛШ што би било голем успех за Билбао, но мора да знаат дека пред нив се многу поквалитетни екипи, па борбата за тоа ќе биде огромна. Селта игра дефинитивно многу променливо, но тоа е и карактеристично за овој тим. Домаќините на овој натпревар се фаворити, па ние одлучивме да типуваме 1&2+ со квота 1.98 во 22Bet.

Сион – Вадуз – 1&2+ @ 2.00 во Bet365

Сион ја врати формата од почетокот на сезоната и сметаме дека до зимската пауза ќе создадат одлична предност за мирно да ја дочекаат пролетта. Во Супер лига влегува само првопласираниот тим, додека второпласираниот ќе игра во бараж. Сион има големи ривали, но веруваме дека ќе се снајдат против нив. Гостите пак зедоа само еден бод во последните четири натпревари, а најважно за нив е да останат во втората лига. Сион е овде голем фаворит, а ние предлагаме да изиграте 1&2+ со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*