Натпревар со традиција (03.11.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на Адмира и Лафинц.

Адмира е на 11-то место со вкупно 15 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 3 порази.

Лафинц е на 6-то место со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 1 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.56 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*