Натпревар со традиција (24.10.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Лига 1 се сретнуваат екипите на Бристол и Стивенејџ.

Бристол Роверс е на 17-то место со вкупно 15 бода и учинок од 4 победи, 3 реми и 5 порази.

Стивенејџ е на 6-то место и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*