ТИП НА ДЕНОТ (25.09.2023, 21:00) КОВЕНТРИ – ХАДЕРСФИЛД

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Чемпионшип помеѓу Ковентри и Хадерсфилд.

Ковентри пред императив победа

Ковентри моментално се наоѓа на 19-то место на табелата и реално оваа екипа главна цел ќе биде да избори опстанок во лигата. Ковентри има само една победа од стартот на сезоната и тоа во второто коло, а потоа следуваа четири ремија и пораз во последното коло. Сега има противник со привлижен квалитет и домашниот терен може да биде голема предност. Поради тоа целта на овој меч за Ковентри ќе биде победа и се друго ќе биде неуспех. Во изминатите натпревари два пати славеа против Хадерсфилд, па тоа сигурно ќе биде мотив повеќе за овој тим, кој е фаворит на овој меч.

Хадерсфилд ќе се бори за опстанок

Хадерсфилд релативно добро ја отвори сезоната и моментално посл седум одиграни кола се наоѓа на 17-то место со само еден бод повеќе од Ковентри. Меѓутоа, реално според квалитетот овој тим е еден од најслабите во лигата и доколку успее да избори опстанок ќе биде голем успех. Сезоната е многу долга и го чека грчевита борба, но ќе биде тешко да освојува бодови на гостувањата. Ова за нив е едно од најтешките гостувања по традиција, но сигурно овој тим нема лесно да се предаде. Проблем за тимот на Хадерсфилд е одбраната која прима многу голови, но и слабата ефикасност во нападот.

Очекување

Според квалитетот и традицијата Ковентри е фаворит на овој меч, а ние веруваме дека ќе ја искористи предноста на домашниот терен и ќе ги освои трите бода.

ТИП

Ковентри – Хадерсфилд – 1 @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*