Тикет на денот е-Спорт (25.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот е составен од два натпревари на Pinnacle Cup: Malta Vibes #4, а ние ги следиме од групата А.

MB Team – KZ Team – 2 @ 1.60 во 22Bet

Првиот меѓусебен дуел на овие екипи ни понуди интересна битка со неколку пресврти, а победата ја грабна KZ Team со 2-1. Желбата на MB Team да се одмазди е голема, но реалноста и резултатите се против нив. Една победа на претходните три меча е премалку за да бидат фаворит во овој меч. За разлика од нив KZ Team веќе славеше против Ram Squad и Plasma, па очекуваме нова победа против MB Team денеска. Затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.60 во 22Bet.

Sibe Team – MoneyMakers – 1 @ 1.66 во Bet365

Нешто што мора да издвоиме кај двете екипи е тоа што во изминатите натпревари се мизерни и имаат по два порази во сите конкуренции. Сепак, тоа што го прави Sibe кандидат за победата се нивните две победи во меѓусебните пресметки со MoneyMakers. Двата дуели беа одиграни оваа година, односно на 26 јуни и 3 август, а истите ги доби со 2-0 и 2-1. Не очекуваме никакво изненадување денеска и ви предлагмае 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*