Натпревар со традиција (21.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на аргентинскиот Лига – Куп се сретнуваат екипите на Белграно и Платензе.

Белграно се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 6 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа и 3 реми.

Платензе е на 11-та позиција со вкупно 4 бода и учинок од 1 победа, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.41 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*