Натпревар со традиција (20.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ел Далки и Енпи.

Ел Дакли на последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми.

Енпи во истиот временски период оствари три победи и само два порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*