Натпревар со традиција (15.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:30 во рамките на француската Национал Лига ќе се сретнат екипите на Ле Ман и Ред Стар.

Ле Ман е на 2-та позиција со вкупно 9 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 3 реми и 0 порази.

Ред Стар има 3 бода повеќе и е на лидерското место со 12 бода и учинок од 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*