Тикет на денот е-Спорт (26.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од CS:GO, а овој пат тие ни доаѓаат од CCT South America Series #10, каде што се игра третото коло во групната фаза.

LRV Esports – Corinhtians – 1 @ 1.72 во Bet365

LRV Esports го отвори турнирот со триумф против Uno Mille (2-0), а потоа следеше очекуван пораз од фавортитот Furia Academy (0-2).  Corinthians имаше идентичен старт, со тоа што славеше против Yawara E-Sports, а загуби од Oddik (1-2). Победникот од овој меч ќе скокне во топ-8 и ќе се бори за место во осминафинале. Овие екипи никогаш досега не се соочиле меѓусебе, па ова ќе биде нивни прв дуел, а наш предлог е 1 со квота 1.72 во Bet365.

Furia Academy – Oddik – 1 @ 3.25 во 22Bet

Furia Academy логично треба да биде фаворит поради своето реноме кое го има во светот на популарниот е-Спорт, меѓутоа против себе го има Oddik кој пред четири месеци ги шокира со 2-1, а денеска има желба да го повтори успехот. Меѓутоа, резултатите од претходните денови ѝ одат во прилог на Furia која беше импресивна и ги прегази B4 и LRV. Ние предлагаме 1 со коефициент 3.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*