Натпревар со традиција (31.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на полската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Катовице и Чорби Глогов.

Катовице во првото коло запиша минимален пораз од Легница, па се наоѓа на 14-то место на табелата.

Чорби Глогов исто така беа поразени и сега ја имаат 16-та позиција на табелата без ниту еден освоен бод.

Овие две екипи во последните пет натпревари меѓу себе имаат интересна традиција, а тоа е дека НГ типот е секогаш добитен, па се надеваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог:

НГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*