Натпревар со традиција (20.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на исландската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Леикнир и Тортур.

Леикнир е на 6-та позиција со вкупно 14 бода и учинок од 4 победи, 2 реми и 6 порази.

Тортур е на 7-то место и досега имаат освоено 14 бода преку 4 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*