Натпревар со традиција (22.06.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на Премиер лигата на Египет се сретнуваат екипите на Харас Ел Ход и Ал Ахли.

Харас Ел Ход е на последното место со вкупно 20 бода и учинок од 4 победи, 8 реми и 18 порази.

Ал Ахли е на 2-та позиција и досега имаат освоено 62 бода преку 19 победи, 5 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.97 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*