Тикет на денот е-Спорт (19.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Четвртото коло на DreamLeague Season 20 – Group Stage 2 ни носи уште поинтересни дуели, откако вчера ги погодивме типовите за третото коло на турнирот од популарната Dota 2.

Team Spirit – BB Team – 2 @ 1.72 во Bet365

Team Spirit се наоѓа на претпоследната позиција во групата, со надеж дека може да го избегне дното, но против себе има еден од најдобрите тимови, а тоа е BB Team кој оствари три победи во првите три кола. Team Spirit со еден триумф, два порази и неубедлива игра ќе се надева на чудо во денешниот дуел, иако малку е веројатно такво нешто. Во прилог на BBTeam им одат и четири победи по ред во сите натпреварувања, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Evil Geniuses – Team Aster – 1 @ 1.50 во 22Bet

Team Aster остана „закован“ на последната позиција во групата и повеќе од јасно е дека ќе доживее елиминација од турнирот, а овој натпревар е одлична шанса и за втор триумф на Evil Geniuses, кој досега славеше еднаш и загуби двапати. Evil Geniuses води и во меѓусебни средби со 3-2 против Aster, иако тоа не мора ништо да значи, меѓутоа ужасната форма на Team Aster ги прави аутсајдери. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*