Тикет на денот (среда, 14.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Откако е започната годината, може да констатираме дека денешната понуда е најслаба. Лигите завршија, а тие кои се уште играат се на пауза. Репрезентациите започнуваат во петок, а среќа вечер е полуфиналниот натпревар од завршницата на Лигата на нации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Хрватска – 3+ @ 2.21 во Mozzart

Во првото полуфинале од Лигата на нации, се сретнуваат екипите на Холандија и Хрватска. Двете селекции го освоија првото место во својата група, а и едните и другите имаа одлични ривали. Холанѓаните мораше да бидат подобри од Полска, Велс и Белгија, додека Хрватите зад себе ги оставија Австрија, Данска и Франција. На Мундијалот во Катар беа забележани, но хрватите беа значително повеќе бидејќи го освоеа третото место. Холанѓаните поради домашниот терен имаат огромна предност, но Хрватите во никој случај не смееме да ги потцениме. Овде се одлучивме да типуваме на голови и наш предлог е 3+ со квота 2.21 во Mozzart.

Гвинеја – Египет – 2 @ 2.33 во 22Bet

Двете селекеции ќе се пласираат на завршниот турнир Афрички Куп на нации, а овој натпревар најверојатно ќе одлучи кој ќе биде прв во групата. После четири кола, и Гвинеја и Египет имаат по 9 бода, додека на последните две места се Малави и Етиопија. Првиот натпревар на овие две селекции се играше во Каиро и победник беше селекцијата на Египет. Гвинеја не беше ниту блиску до СП, но имаат состав кој може да се спротистави на континенталниот шампион. Како и да е, ние овде очекуваме да победат гостите и типуваме 2 со квота 2.33 во 22Bet.

Виртус – Олимпија – 159.5 + @ 1.92 во Bet365

Голема тензија ќе има на натпреварот каде што се сретнуваат двата евролигаши од оваа земја. Олимпија успеа да го сочува домашниот паркет во првите два натпревари и сега е многу блиску до шампионска титула. Треба да се каже дека тимот од Милано има пол позиција само поради подобриот меѓусебен скор во однос на Виртус. За да се игра „мајсторка“ екипата од Болоња мора да ги добие двата наредни натпревари на домашен терен. Не треба да се сомневаме дека Виртус ќе има огромна поддршка на трибините во наредните натпревари и тоа ќе биде предност за нив. Сепак ние сметаме дека границата која е дадена ќе биде надмината и типуваме повеќе од 159.5 вкупно кошеви со квота 1.92 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*