Махер на сезоната: Чекаше тикет 10 месеци! (ФОТО)

Интересен тикет стигна во нашата редакција, па решивме да го споделиме со нашите верни читатели.

Влатко од Прилеп, сосема заслужено ја добива „круната“ за махер на сезоната. Можеби уплатата и добивката не се огромни, но дефинитивно се заслужени и не се за потценување.

Станува збор за малку чуден тикет со четири типови и огромни коефициенти. Имено, прв тип е Барселона дека ќе биде шампион во Ла Лига, па коефициентот за тоа беше 2.65.

Втор тип е дека Манчестер Јунајтед ќе завршат во првите четири места, па и тоа се случи.

Типувано е дека Аргентина ќе биде светски шампион, а за крај го погоди и европскиот првак, Манчестер Сити.

Од информациите на сликата може да забележите дека тикетот е уплатен на 25.08 минатата година, а вкупниот коефициент е 706.

За уплата од 50 денари, Влатко си доби скоро 500 евра. За убаво да се трошат мајсторе и ти посакуваме уште вакви добитни тикети во иднина.

Браво!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*