Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската младинска лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се среттнуваат екипите на Сетиф У21 и Парадоу У21. Домаќините се на 7-та позиција со вкупно 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 8 порази, додека гостите имаат еден бод повеќе и се на 6-та позиција.

Сетиф У21 – Парадоу У21 – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Сетиф У21 беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*