Тикет на денот (недела, 11.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден за разлика од претходните неколку дена е солиден со понуда, па веруваме дека правилно ќе го искористиме и дека ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Фламенго – Гремио – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од бразилската Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Фламенго и Гремио. Домаќините во последните пет натпревари немаат пораз, поточно овој натпревар го дочекуваат со фантастично расположение и во тој временски период запишаа четири победи и едно реми. Гремио од друга страна е во серија од три последователни победи, па и за нив слободно може да кажеме дека се во одлична форма. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Типуваме ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Eмен – Алмере – 1 @ 1.85 во 22Bet

Ова е реванш натпревар каде што овие две екипи се натпреваруваат за тоа кој ќе остане, поточно кој ќе влезе во холандската елита. Од првиот натпревар Алмере носи водство од 2-0, што им дава огромна предност, но Емен како дел од елитата веруваме дека ќе даде се од себе за да остане таму, а има шанси за поправен токму на овој натпревар. Гостите мора да признаеме дека направија неколку изненадувања, но големо е прашањето дали ќе издржат уште на овој натпревар. Ние поради домашниот терен даваме предност на домаќините и типуваме 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Хакен – Мјалби – 1/1 @ 1.90 во Bet365

Хакен оваа сезона има големи амбиции  во најмала рака целта им е да завршат на една од првите три позиции, па со тоа и да обезбедат пласман во квалификациите за Европа. Досега се снајдуваат одлично и од 12 изиграни натпревари запишаа 8 победи, 1 реми и 3 порази, па се наоѓаат на 3-то место. За противник овој пат го имаат тимот на Мјалби кој се наоѓа на срединта на табелата и игра доста непредвидливо откако е започната сезона. Овде очекуваме домаќинтие да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*