Тикет на денот (сабота, 10.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата не е нешто најдобра, но фокусот е ставен на финалниот натпревар од Лигата на шампионите кој ќе се изигра во Истанбул, токму денес. Од останатата понуда се потрудивме да издвоиме неколку натпревар и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Хафнарфјордур – Бреидаблик – ГГ @ 1.51 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од исландската Беста Деилд Карла лига каде што ќе се сретнат две екипи кои прикажаа солидни резултати досега. Имено, домаќините влегуваат на овој натпревар со добро расположение бидејќи во последните пет натпревари имаат само еден пораз. Гостите пак се наоѓаат на горниот дел на табелата поточно на 3-то место и во изминатите 11 натпревари успеаа 7 пати да победат, 2 пати да ремизираат и исто толку пати  да бидат поразени. Овде очекуваме ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.51.

Мјондален – Согндал – ГГ3+ @ 1.95 во 22Bet

Mjoндален не може да се пофалат дека оваа сезона ја започнаа како што треба. Тие имаа лош старт, но во последно време се подобрија и за тоа најдобар доказ ни се резултатите од последните четири кола каде што запишаа три победи и еден пораз, па стигнаа до средината на табелата. Согндал од друга страна влезе сериозно и ја презеде втората позиција на табелата, а ако продолжат со ова темпо, големи се шансите да се замешаат во борбата за директен пласман во норвешката елитна лига. Веруваме на овој натпревар дека ефикасноста нема да изостане, па затоа решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.95 во 22Bet.

Вернамо – Малме – 2/2 @ 2.50 во Bet365

Вернамо игра доста променливо оваа сезона, па оправдано се наоѓаат на втората половина од табелата во шведската Алсвенскан лига. Во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, па тоа јасно укажува на лоша форма. За противник овој пат го имаат Малме, тимот кој има силни амбиции за титула оваа година, а според моменталната ситуација тие се на прав пат да го остварат тоа. Веруваме дека на овој дуел гостите ќе доминираат и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 2/2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*