Тикет на денот е-Спорт (08.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден турнир во CS:GO ќе следиме денеска, а станува збор за ESL Challenger League Season 45 Europe Relegation, каде што ќе ви ги понудиме двата најинтересни меча.

Endpoint – Websterz – 1 @ 1.40 во Bet365

Endpoint има четири победи на претходните пет меча и токму тоа е охрабрувачки за нив пред средбата против Websterz. Endpoint успеа да ги совлада ex-Copenhagen Flames, Nexus Gaming, Coalesce и Anonymo Esports, а загуби само од Into The Breach. Од друга страна, Websterz ги победи само Portugal и Zero Tenacity, а притоа загуби двапати од Aurora и Forze. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Iron Branch – The Prodigies – 2 @ 2.30 во 22Bet

Ќе продолжи ли црната серија на The Prodigies? Тоа е прашањето кое ќе ни го реши натпреварот со Iron Branch, кој не блеска, но и покрај тоа ја има фаворитската улога. Една победа повеќе во изминатите девет дена не мора ништо да значи за Iron Branch, иако The Prodigies запиша два убедливи порази од IKLA и Aurora. Според нас, време е The Prodigies да ги повтори настапите од 1 и 2 јуни, кога го прегази Jano и славеше против L&G. Ние предлагаме 2 со квота 2.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*