Тикет на денот (среда, 07.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Првенствата воглавно завршија, а тие кои се уште не се, ќе завршат за викендот. Од тоа што е останато ние се потрудивме да издвоиме неколку натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

Бешикташ – Коњаспор – 1&3+ @ 1.84 во Mozzart

За црно-белите од Истанбул вистинска штета е што првенството се завршува. Бешикташ е во фантастична форма и во последните 14 кола имаат 12 победи и две реми, но тоа ќе биде доволно најверојатно само за второто место. Поточно, тие сигурно не можат да бидат први, а ќе останат на второто место доколку ја совладаат Коњаспор во последното коло. Титулата оди кај Галатасарај, а оваа сезона второто место во турската Супер лига не носи пласман во квалификациите за ЛШ, туку само за Лигата на конференции. Коња изигра фантастично во последните два месеци и имаат 4 победи, два порази и три реми. Овде веруваме дека ќе победат домаќините, а притоа ќе се постигнат најмалку три погодоци. Наш предлог е 1&3+ со квота 1.84 во Mozzart.

Лахти – Хелсинки – 2&0-3 @ 2.22 во 22Bet

Финската лига е една од оние кои ќе ја пратиме во текот на летото. Во Веикаус лигата одредени тимови изиграа веќе 10 натпревари, а сето тоа поради обврските во квалификациите за европските купови. Затоа и табелата нема вистински изглед, бидејќи Купс изигра 11, а Интер од Турку само седум натпревари. Што се однесува до овие два ривали, Лахти лошо започна и од 8 натпревари собраа само 7 бода. Имаат само еден триумф досега, а во претходните пет кола зедоа два бода. Во минатата рунда ремизираа кај Илвес и тоа може да биде најава за подобри изданија. Хелсинки се мачи доста во првата третина од сезоната. Запишаа еден пораз, но  дури пет пати ремизираа и заостануваат два бода зад лидерот Купс. Овде ние типуваме 2&0-3 гола со квота 2.22 во 22Bet.

Черно Море – Лудогорец – 2&2+ @ 1.83 во Bet365

Последното коло ќе ја разреши дилемата за шампионската титула во Бугарија. Порано тоа се знаеше на неколку кола пред крајот, а сега сите показатеттли се дека тимот од Разград повторно ќе ја преземи лидерската позиција. Тие се во одлична позиција и со победа пехарот повторно останува кај нив. Черно Море нема победа на последните четири натпревари и не можат да бидат пласирани од петтото место. Сепак, знаат да се спротистават на Лудогорец, но веруваме дека ќе им одолеат и дека ќе ги земат трите бода на овој дуел без поголеми проблеми. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*