Тикет на денот е-Спорт (03.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се одиграат дел од натпреварите во третото коло на CCT North Europe Series 5, при што ќе дознаеме кои екипи кои ќе играат во плејофот.

Ence Academy – Mouz NXT – 2 @ 1.40 во Bet365

Интересно е тоа што Ence Academy слави само на CCT North Europe, каде што запиша две победи во првите две кола, но сите останати дуели од другите турнири ги загуби (вкупно четири порази). Mouz NXT, за разлика од нив, игра многу подобро и има само еден пораз на последните седум натпревари, па затоа ја носи фаворитската улога во натпреварот. Ова ќе биде втора меѓусебна пресметка годинава за тимовите, откако Mouz Nxt го доби првиот дуел со 2-1. Наш предлог е 2 со квота 1.40 во Bet365.

Endpoint – Nexus – 1 @ 1.60 во 22Bet

Endpoint славше против Masonic и Anonymo во првите две кола и во моментов е на делба на првата позиција, а по дуелот со Nexus ќе биде сè познато. Nexus, исто така, запиша две победи досега откако ги совлада Astralis Talent и Let us Cook. Веќе пет меча меѓу себе одиграа овие екипи и секогаш пресметките беа интересни, но повеќе победи (три) има Endpoint и затоа тој ќе биде нашиот фаворит. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*