Натпревар со драстичен пад на коефициентот (02.06.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 19:30 во рамките на белоруската Вишаја лига се сретнуваат екипите на Динамо Брест и Минск.

Динамо Брест е на 12-та позиција со вкупно 4 бода, додека гостите се на 10-то место и имаат 4 бода повеќе, поточно вкупно 8.

Динамо Брест – Минск – 2 @ 2.94 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Минск беше 3.94, а во моментов бележи пад од скоро 25% и се плаќа со квота 2.94 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*