Тикет на денот (вторник, 30.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека влегуваме во делот од фудбалската сезона каде што е тешко да се пронајдат парови за да се состави тикет. Сепак ние се потрудивме максимално и го издвоивме овој наш предлог.

Рандерс – Орхус – 2 @ 2.00 во Mozzart

Уште две кола останаа до крајот на плејофот во данската Супер лига. Сепак, за екипата на Рандерс како ова натпреварување да е веќе завршено. Тие со влезот во доигрувањето за титулата и со преземањето на позиција во горниот дел од табелата ја исполнија својата цел, а се што е повеќе од тоа би било неверојатен успех за нив. Орхис во еден момент беше и во борба за шампионски пехар, но ремито против Нордсјеланд и поразот од Копенхаген ја згаснаа таа надеж. Овде веруваме дека гостите ќе победат и типуваме 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Венло – Алмере – ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Во ½ финалето од плејофот на холандската Ерстедивизија се сретнуваат екипите на Венло и Алмере. Мора да нагласиме дека се играат два натпревари, па исходот од овој натпревар не значи пласман во финале. Регуларниот дел од сезоната, Венло го заврши на седмата позиција, додека Алмере беше на третото место, поточно една позиција подолу од зоната која водеше во директен пласман за елитата. Алмере имаше послаба сезона, поточно во однос на денешниот противник сезоната ја заврши со -15 бода. Во регуларниот дел, Венло два пати победи на два ефикасни натпревари, па очекуваме ефикасноста да биде присутна и денес. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Гиресунспор – Трабзон – 1 @ 2.75 во Bet365

Се ближи крајот на првенството во Турција каде што имаше опасност од прекин после катастрофалниот земјотрес кој во февруари ја погоди оваа земја. На крајот излегоа само два тима, па сега наместо четири, ќе бидат елиминирани две екипи. Гиресунспор е на 16-то место и имаат само бод помалку од Истанбулспор кој е на сигурно, па до крајот тие ќе бидат нивна мета. Трабзон е на 6-та позиција  и максимум што може да стигне е 5-то место. Овде очекуваме домаќинтие да дадат се од себе и да ги земат трите бода на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*