Тикет на денот е-Спорт (29.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Речиси сме на половина од турнирот Pinnacle Cup: Malta Vibes #2, а веќе се познати и осум патници во третото коло, па денеска во разигрувањето ќе дознаеме уште неколку од нив.

B8 – Cybercats – 2 @ 1.30 во 22Bet

Поразите од Alpha и Shopify Rebellion ја продлабочи кризата во составот на B8 пред важниот дуел за место во второто коло на турнирот. Загрижувачки е тоа што B8 веќе некое време игра лошо, а амбициите се повисок пласман веднаш се стопија по лошите резултати. И да напредува во следното коло, не се очекува ништо повеќе од тоа од страна на B8, додека за разлика од нив Cybercats добива малку поголеми шанси кај обложувачите за место дури до третото коло, но до таму има уште две пречки. Победата од убедливи 2-0 против No Sorry е дефинитивно убава увертира пред денешниот дуел, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.30 во 22Bet.

Wildcard Gaming – Navi Junior – 2 @ 2.10 во Bet365

Wildcard Gaming нема што да бара на турнирот, односно е еден од главните кандидати за напуштање на натпреварувањето уште во првото коло. При ждрепката исто така беа несреќни затоа што се паднаа против Navi Junior, кој можеби не блеска, но игра доволно добро за да обезбеди место во второто коло. Тоа го покажа и против MoneyMakers, иако малкумина го очекуваа тоа. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*