Натпревар со традиција (24.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Бетис и Хетафе.

Бетис е на 6-то место со вкупно 56 бода кои ги имаат освоено преку 16 победа, 8 реми и 11 порази.

Хетафе е на 18-та позиција со вкупно 35 бода и учинок од 8 победи, 11 реми и 16 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека во сите тие дуели гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*