Тикет на денот (понеделник, 22.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес започнува последната лигашка седмица, барем во некои од појаките лиги како Англија и Германија. Треба да се остават термини и за бражите, како и за опстанокот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Емполи – Јувентус – 2 @ 1.73 во Mozzart

Старата дама гостува во Емполи во најлош можен момент. Во четвртокот беа поразени во Севиља и останаа без Лига Европа, а денес ќе биде соопштена одлуката каде што се зборува дека ќе им бидат одземени 12 бода, а на тој начин не само што ќе паднат на долните позиции, туку ќе го доведат во прашање и пласманот во конференциската лига. Ќе мора Јувентус да собери сила за да го победи Емполи, тимот кој во претходните три кола освои седум бода и тоа беше клучна серија за мирен опстанок на овој клуб. Веруваме дека гостиет ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.73 во Mozzart.

Мепен – Дрезден – 2&2+ @ 1.61 во 22Bet

Голема гужва е на врвот на германската трета лига. Дрезден во моментов е на 6-та позиција, но има еден натпревар помалку, па со евентуална победа на овој дуел би стигнале на 3-то место, а тоа е последната позиција која може да ги одведе во повисок ранг. За противник го имаат тимот на Мепен кој е веќе елиминиран и покрај фантастичните резултати кои ги запишаа во последно време. Дрезден во последното коло го дочекува Олденбург, исто така, тим кој е веќе елиминиран, па веруваме дека нема да ја пропуштат оваа шанса. Наш предлог е 2&2+ со квота 1.61 во 22Bet.

Норчепинг – Елфсборг – ГГ3+ @ 2.06 во Bet365

Реми резултатот помеѓу Малме и Хакен во неделата ги израдува сите тимови од шведската Супер лига кои имаат шампионски аспирации. Малме ја започна сезоната со осум последователни победи и реми со минатогодишниот првак, а тоа беше прв натпревар на кој кикснаа. Норчепинг и Елфсборг исто така одлично започнаа и домаќините собраа 17 бода од 8 натпревари, додека гостите имаат два повеќе. Притоа се работи за доста ефикасни тимови кои се во одлична форма. Можеби благ фаворит е гостинот, но ние сепак одлучивме да типуваме на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.06 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*