Натпревар со традиција (17.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Анкарагучу и Анталијаспор.

Анкарагучу е на 14-то место со вкупно 35 бода и учинок од 10 победи, 5 реми и 16 порази.

Анталијаспор e на 13-та позиција и досега имаат освоено 36 бода преку 10 победи, 6 реми и 15 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели играат без многу погодоци и неефикасно, па веруваме дека и денес ќе продолжат така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*