Натпревар со традиција (09.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хонка и Хака.

Хонка е на 4-то место со вкупно 9 бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 1 пораз.

Хака е на 7-та позиција со вкупно 5 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*