Тикет на денот (недела, 30.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една недела е пред нас со фантастична понуда за обложување, па веруваме дека ќе ја искористиме правилно и дека ќе ја направиме вистинската комбинација.

Волфсбург – Мајнц – ГГ3+ @ 2.00 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од германската Бундеслига. СЕ сретнуваат две екипи кои се скоро изедначени и имаат исти амбиции, а тоа е пласман во Европа. Волфсбург во последното коло запиша победа и ја прекина серијата од три последователни неуспеи. Мајнц пак е без пораз и влезе во одлична серија, па доколку ова се случеше порано ќе беа во тесна трка за пласман во ЛШ. Како и да е, овде решивме да го избегнеме конечниот исход и ви даваме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.00 во Mozzart.

Болоња – Јувентус – Х2 @ 1.41 во 22Bet

Домаќините овој натпревар го дочекуваат како тим позициониран на средината на табелата. Досега Болоња успеа да собере 44 бода што и не е толку лошо бидејќи нема потреба да се грижат за опстанок, а тоа е им е примарна цел. Јувентус од друга страна со враќањето на бодовите стигна до позиција која води во ЛШ, но зад себе има катастрофален учинок, поточно запиша три порази на последните три натпревари. Веруваме овде дека ќе стават крај на таа серија и очекуваме да останат непоразени. Типуваме Х2 со квота 1.41 во 22Bet.

Mарсеј – Оксер – 1&2+ @ 1.45 во 20Bet

Марсеј е во конкуренција за директен пласман во ЛШ заедно со Ленс и Монако. Во моментов се на второто место, а во однос на ПСЖ имаат солиден заостаток кој воопшто не е лесно да се неутрализира. Иако пред неколку кола врзаа два неуспеси, поточно два пати ремизираа, веднаш потоа ја оправдаа грешката. Овој пат за противник го добиваат тимот на Оксер кој во  последното коло успеа да еме бод од тимот на Лил и на тој начин се оддалечи од најзагрозените екипи. Марсеј е огромен фаворит на овој дуел, па типуваме 1&2+ со квота 1.45 во 20Bet.

Генк – Клуб Бриж – ГГ @ 1.50 во Bet365

Во белгиската Жупиле лига стигна плеј оф натпреварувањето и во првото коло ќе се сретнат екипите на Генк и Клуб Бриж. Домаќините се на првото место и ќе се борат до самиот крај за титулата заедно со Ројал Унион и Антверп, додека Клуб Бриж е на 4-то место, па најверојатно ќе мора да се задоволат со пласман во конференциската лига. Како и да е, двете екипи знаат да изиграат отворено, а исто така имаат и голем мотив, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*