Натпревар со традиција (21.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Еспањол и Кадиз.

Еспањол е на 19-то место со вкупно 27 бода и учинок од 6 победи, 9 реми и 14 порази.

Кадиз е на 16-та позиција со вкупно 31 бод кои ги имаат освоено преку 7 победи, 10 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека тимот на Еспањол секогаш на тие натпревари постигнува по најмалку два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

Т12+ @ 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*