Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.04.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Во рамките на втората австриска Лига се сретнуваат екипите на Капфенберг и Фрст Виена. Домаќинте се на 14-то место со вкупно 23 бода, додека гостите се на 6-то место со десет повеќе бода, поточно вкупно 33.

Капфенберг – Фрст Виена – 1 @ 2.57 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Капфенберг беше 3.90, а во моментов бележи пад од скоро 34% и се плаќа со квота 2.57 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*