Тикет на денот (недела, 16.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Најпрво да ви ги честитаме велигденските прзници со желби за добро здравје и успех на секое поле. За денес ви спремивме прзничен тикет со одличн квота. Ова е нашиот предлог тикет.

Вест Хем – Арсенал – 2 @ 1.62 во Mozzart

Благодарение на двете победи во последните три кола, тимот на Вест Хем успеа да се оттргне од црвената зона, но до крајот ќе мора да се потрудат за да соберат уште бодови ако сакаат и следната сезона да бидат дел од Премиер лига. За денес како противник го имаат тимот на Арсенал кој во моментов ја има лидерската позиција. Во последниот натпревар се сретнаа со Ливерпул и за жал предноста од 2-0 ја прокоцкаа, па морше да се задоволат само со еден бод. Добро е тоа што се уште имаат одлична предност во однос на Манчестер Сити. Овде  веруваме дека ќе ги земат трите бода и типуваме 2 со квота 1.62 во Mozzart.

Унион Берлин – Бохум – 1 @ 1.65 во 22Bet

Унион Берлин важи за едно од најпријатните изненадувања во Бундеслигата барем досега. Тие еден период беа и на лидерската позиција, но очекувно сега се на третото место бидејќи немаат капацитет да се борат со Баварците и со Милионерите. За противник овој пат го имаат тимот на Бохум кој е во сериозна трка за опстанок. Имаат мала предност во однос на останатите загрозени екипи, но тоа не им гарантира дека ќе опстанат. Унион Берлин е далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе издвојат победа. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Алмерија – 1/1 @ 1.83 во 20Bet

Ако Атлетико Мадрид малку порано влезеше во ваква форма, дефинитивно ќе им се замешаше на Каталонците во борбата за титула. Тие зад себе имаат пет победи во последните пет натпревари и тоа учинок кој не смееме да го потцениме. Алмерија од друга страна со победа во последниот натпревар против Валенсија успеа да ја прекине серијата од неколку натпревари без победа. Како и да е, Јорганџиите на овој натпревар не би требало да имаат проблеми, па сметаме дека ќе земат лесни три бода. Наш предлог е 1/1 со квота 1.83 во 20Bet.

Марсеј – Троја – 1/1 @ 1.67 во Bet365

Oвде имаме дуел на две екипи со различни амбиции и различни цели. Домаќините се на горниот дел на табелата и се борат за пласман во Европа, додека гостите сакат само да обезбедат опстанок и да го избегнат најлошото сценарио, поточно преселбата во понизок ранг. Марсеј иако беа фаворити во последното коло против Лориен, не успеаа да победат и тој натпревар заврши без голови. Троја од друга страна врза два последователни порази  и како што изминува времето тие се се повеќе во критична ситуација. Ние очекувме Марсеј да доминира на овој дуел и типуваме 1/1 со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*