Натпревар со традиција (12.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Истлеј и Гејтсхед.

Истлеј е на 7-то место со вкупно 65 бода и учинок од 19 победи, 8 реми и 15 порази.

Гејтсхед е на 16-то место со вкупно 49 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 14 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста тврдо и неефикасно, поточно на нивните четири меѓусебни дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*