Натпревар со традиција (03.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига се сретнуваат екипите на Јанг Ајакс и Дордрехт.

Јанг Ајакс е на 16-то место со вкупно 31 бод и учинок од 7 победи, 10 реми и 13 порази.

Дордрехт е на 19-та позиција со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 6 реми и 17 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*